ŚWIĘTOKRZYSCY TERYTORIALSI – POMAGANIE MAJĄ WE KRWI

„Krwioobieg Terytorialsa” został zorganizowany przez żołnierzy
10. Świętokrzyskiej Brygady Obrony Terytorialnej. We wrześniu w województwie świętokrzyskim akcję  krwiodawstwa zorganizowano w trzech lokalizacjach: Kielcach, Sandomierzu i Ostrowcu Świętokrzyskim. Udało się zebrać 72 litry krwi.

„KRWIOoBIEG Terytorialsa” to akcja honorowego krwiodawstwa którą we wrześniu przeprowadzili żołnierze 10. Świętokrzyskiej Brygady Obrony Terytorialnej. Zbiórki krwi odbyły się w Kielcach (Plac Wolności–5.09.21r.),Sandomierzu ( Rynek–18.09.21r.)oraz Ostrowcu Świętokrzyskim ( siedziba 103 batalionu lekkiej piechoty-25.09.21r.). W akcji HDK wzięło udział ponad 160 żołnierzy którzy oddali ponad 72 litry krwi. Żołnierze 10 ŚBOT wielokrotnie organizowali zbiórki krwi i podczas nich dokonali ponad 860 donacji co oznacza ponad 372 litry krwi. Akcje HDK zostały zorganizowane przy współpracy z Kieleckim Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa. 

Nasze CREDO przekuwamy w czyn. Swoim przykładem zachęcamy do dzielenia się najcenniejszym darem jakim jest nasza krew. Ponieważ każda kropla jest na wagę złota zachęcamy wszystkich do zaangażowania się w akcje krwiodawstwa  – podkreślił płk Piotr Hałys dowódca 10 ŚBOT.

Uczestnicy akcji w podziękowaniu za cenny dar otrzymali pamiątkowe certyfikaty oraz monety. Również tradycyjnie otrzymali czekolady, którymi honorowi dawcy postanowili się podzielić z najmłodszymi. Słodycze trafiły do podopiecznych kieleckich świetlic środowiskowych, Domu Dziecka w Łoniowie oraz Zespołu Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych „Nasz Dom” z Ostrowca Świętokrzyskiego.

„KRWIOoBIEG Terytorialsa” jest strategicznie ważnym projektem dla Wojsk Obrony Terytorialnej, wynika to oczywiście z misji formacji jaką jest „obrona i wspieranie lokalnych społeczności”. Głównymi celami projektu są poprawa bezpieczeństwa mieszkańców  naszego kraju, zwiększenie ilości krwi w systemie oraz ilości osób gotowych do alarmowego oddania krwi na wypadek zdarzeń́ kryzysowych.

Zespół prasowy

kpt. Marcin KOWAL  ppor. Daniel WOŚ

redaktor Autor

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *