Przeczytaj, namaluj. Zaprasza Iwona Senderowska

Przeczytaj, namaluj, zostań jednym z artystów domowego pleneru malarskiego „Pińczowski klimacik”. Zapraszamy dzieciaki do udziału w akcji plastycznej, której efektem będzie organizacja wystawy w ramach kolejnego Przeglądu Twórczości Dziecięcej w Pińczowskim Samorządowym Centrum Kultury.

Tym razem inspirujemy się wierszami autorstwa Adama Ochwanowskiego wydanymi w książeczce dla dzieci „Zaszczep  mnie bajką…”.„Pińczowski klimacik” nawiązuje do ubiegłorocznego pleneru malarskiego „Pińczowskie klimaty”. Teraz, korzystając z ogromu wolnego czasu jaki dzieci mają w domach, zachęcamy by zabawiły się w małych artystów ilustrując 14 wierszyków autorstwa Adama Ochwanowskiego. Stworzone przez uczestników akcji prace plastyczne pokażemy na wyjątkowej wystawie i wydamy w katalogu. Akcja ma nie tylko pokazać plastyczną twórczość dziecięcą, ale i promować czytelnictwo wśród dzieci i ich rodziców. Czytanie rozwija wyobraźnię, buduje kreatywność i jest jednym z największych darów jaki możemy teraz dać sobie i swoim dzieciom.

Wiersze do wyboru zamieściliśmy na stronie www.psck.pl
👇👇
http://psck.pl/pliki/Bajki.pdf

Niech będą Waszą inspiracją. Wybierzcie jeden lub kilka z nich i stwórzcie jego obraz w dowolnej formie plastycznej, według swojej, dziecięcej wyobraźni . Pamiętajcie, aby na odwrocie zaznaczać tytuł wiersza i podać swoje imię i nazwisko. Gdy minie czas kwarantanny zbierzemy Wasze prace i stworzymy z nich wspólnie wyjątkową wystawę.

Do dzieła!

 

redaktor Autor

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *