Featured Video Play Icon

Lloyd Halverson w Kijach

Warszawie odbył się VII Krajowy Kongres Sekretarzy, w którym udział wzięli sekretarze gmin i powiatów z całej Polski w tym liczne grono z województwa świętokrzyskiego. W panelu dyskusyjnym udział wzięła także sekretarz Gminy Kije Anna Janas. Bliska współpraca Gminy Kije i Gminy Morawica zaowocowała wizytą w Kijach jednego z panelistów kongresu- Lloyda Halversona.

Lloyd Halverson przez 24 lata (lata: 1989–2013) był City Administratorem w Mieście Camas, Washington, USA; społecznik;  wolontariusz wielu innych amerykańskich organizacji pozarządowych; wybitny, utytułowany laureat wielu amerykańskich nagród.W uznaniu za pracę na rzecz rozwoju samorządu terytorialnego w regionie świętokrzyskim Pan Lloyd Halverson został odznaczony Krzyżem Oficerskim Orderu Zasługi Rzeczypospolitej Polskiej. Dzięki osobistemu zaangażowaniu w sprawy polskiego samorządu Lloyd Halverson doprowadził do podpisania wielu bardzo ważnych transatlantyckich umów, między innymi, pomiędzy Fundacją Rozwoju Demokracji Lokalnej, Forum Sekretarzy Regionu Świętokrzyskiego a Stowarzyszeniem City Managerów Stanu Waszyngton.
Pan Lloyd Halverson służy radą i doświadczeniem polskim samorządowcom., a od wielu lat bardzo mocno współpracuje z Miastem i Gminą Morawica, a także gminami Krapkowice i Zabierzów. To nie tylko człowiek z ogromnymi sukcesami zawodowymi, to także niezwykła osobowość, która zawsze motywuje do działania, łączy interesy, buduje mosty i inspiruje.

Karina Lechowska

redaktor Autor