Featured Video Play Icon

Banda Edwarda

Zapraszam do posłuchania zespołu Banda Edwarda w piosence “Każde Twoje Słowo” z płyty wydanej w lutym 2019 roku. Zespół gościliśmy w Pińczowie w lipcu 2018 roku podczas Dni Ponidzia. Zobacz ich koncert w historii naszego portalu.

BANDA EDWARDA to śląsko-zagłębiowska grupa złożona z doświadczonych, profesjonalnych muzyków.

Muzyka zespołu to niezwykły, energetyczny i nowoczesny amalgamat wielu muzycznych stylów i gatunków, zbudowany na solidnych fundamentach blues—rocka, pełen jednak odwołań do jazzu czy muzyki elektronicznej.
Warstwę muzyczną fantastycznie dopełniają wyjątkowe, poetyckie teksty.
Całość sprawia, że każde koncertowe wykonanie jest eksplozją niezwykłej energii, która udziela się słuchaczom i na długo pozostaje w ich pamięci.

Repertuar zespołu to autorskie aranżacje utworów i tekstów zmarłego w 2013 roku poety i muzyka Edwarda Kluczewskiego z którym przez wiele lat muzycy BANDY EDWARDA tworzyli założony przez niego zespół blues-rockowy.

Rawa Blues Festival, Festiwal „Ku przestrodze” im. R. Riedla, Festiwal „Blues bez Barier”, „Front Porch Blues”, Festiwal „BLusowo”, „Blues nad Okszą”, „Sopot TOPtrendy Festiwal”, czy „Open’er Festival” to tylko niewielka część imprez muzycznych w których, w ramach różnych projektów muzycznych, uczestniczyli muzycy zespołu.
Wielokrotnie występowali na jednej scenie m.in. z zespołami: Budka Suflera, Obstawa Prezydenta, IRA, De Mono, Dżem, Cree…
Ich muzyczny dorobek to również wiele nagród na festiwalach oraz przeglądach muzycznych.

Zespół tworzą:

Bronisław Gilewski wokal

Jacek Żurek gitara

Janusz Cyzio klawisze

Krzysztof Kuźnik bas

Adam Cyzio perkusja

żródło: strona zespołu

redaktor Autor

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *