WOT wspiera punkty szczepień

Żołnierze WOT włączyli się w kolejny obszar walki z pandemią koronawirusa. W kilkunastu Powszechnych Punktach Szczepień w województwie spotkamy świętokrzyskich terytorialsów.

Żołnierze 10. Świętokrzyskiej Brygady Obrony Terytorialnej, wspierają działania, dzięki którym możliwe jest ograniczenie rozprzestrzeniania się epidemii, a także łagodzenie jej skutków. Narodowy Program Szczepień stał się nową szansą na powrót do normalności. Jest też obszarem, w którym żołnierze WOT wspierają służby medyczne.

W kilkunastu Powszechnych Punktach Szczepień oraz w punktach przyszpitalnych w naszym województwie spotkamy świętokrzyskich terytorialsów. Swoją służbą pełni blisko 40 ochotników wspierając personel medyczny poprzez pomiar temperatury, pomagając przy wypełnianiu ankiet, udzielając informacji oraz kierując ruchem. W Kielcach są to punkty w Świętokrzyskim Centrum Matki i Noworodka przy ul. Prostej, w Szpitalu Św. Aleksandra przy ul. Kościuszki oraz punkt drive-thru na terenie Targów Kielce.  Żołnierzy 10. ŚBOT można spotkać w miejscach szczepień między innymi w Jędrzejowie, Czarnieckiej Górze, Opatowie, Sandomierzu i Staszowie. Świętokrzyscy terytorialsi wspierają również Powszechny Punkt Szczepień na Stadionie Narodowym w Warszawie.

Od kilku dni na terenie Regionalnego Centrum Naukowo-Technologicznego w Podzamczu można również przyjąć szczepionkę przeciw Covid-19 w punkcie typu drive-thru prowadzonym wspólnie przez 10 Świętokrzyską Brygadę Obrony Terytorialnej oraz Wojskowa Specjalistyczną Przychodnie Lekarską.

Żołnierze zachęcają do zaszczepienia się przeciw Covid -19 mobilnym punkcie sczepień, czyli bez wysiadania z samochodu. Obecnie dysponują 300 dawkami szczepionki Johnson & Johnson . Chętnych zapraszamy dzisiaj (wtorek) w godzinach 9:30 – 14:30 oraz jutro (środa) w godzinach 10:00 – 16:00 do Podzamcza Chęcińskiego.

Żołnierze 10. Świętokrzyskiej Brygady Obrony Terytorialnej każdego dnia są na pierwszej linii walki z COVID-19. Terytorialsi wspierają  placówki medyczne, punkty szczepień oraz punkty pobierania wymazów.  Dodatkowo mobilne zespoły wymazowe pobierają badania we wskazanych placówkach w naszym regionie. Żołnierze również wspierają stacje sanitarno-epidemiologiczne, Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa, wykonują transporty żywności. Wsparcie zależy od potrzeb i sytuacji epidemicznej – żołnierze są zawsze gOTowi, zawsze blisko.

kpt. Marcin KOWAL ppor.  Daniel WOŚ

redaktor Autor