Sztuki i sporty walki w wojsku czyli projekt „Wojownik Niezłomny”

W Dowództwie Wojsk Obrony Terytorialnej odbyło się III Zgrupowanie Projektu „Wojownik Niezłomny”. Projekt zrzesza żołnierzy WOT, których łączy pasja i zamiłowanie do sztuk walki. W zgrupowaniu uczestniczyli reprezentanci 10. Świętokrzyskiej Brygady Obrony Terytorialnej.

Miejscem zgrupowania było Dowództwo Wojsk Obrony Terytorialnej w Zegrzu, zaś organizatorem Wydział Wychowania Fizycznego i Sportu WOT.

Podczas obecnego zgrupowania uczestnicy po raz kolejny doskonalili umiejętności, tym razem w boksie, kick-boxingu, judo, MMA i Muay Thai. Jednym z instruktorów szkolących z boksu tajskiego był – szer. Bartosz Miniszewski z 10. Świętokrzyskiej Brygady OT.

Projekt uruchomiony został w czerwcu 2020 roku. Ideą przedsięwzięcia jest rozpropagowanie i zachęcenie do rozwijania zamiłowania do sztuk walki wśród żołnierzy Wojsk Obrony Terytorialnej, a także ich rozwój psychofizyczny. W ramach  zgrupowania wyłonieni zostali sportowi liderzy, trenerzy i koordynatorzy, którzy podczas zgrupowania szlifowali umiejętności.

10. Świętokrzyską Brygadę Obrony Terytorialnej reprezentowali: por. Maciej Semak,  st. szer. Jakub Rychlak –obecny mistrz Polski służb mundurowych w kickboxingu, szer. Mateusz Wróblewski oraz szer. OT Bartłomiej Miniszewski.

Nasi żołnierze doskonalili swoje umiejętności aby jak najlepiej reprezentować brygadę w ogólnopolskich zawodach służb mundurowych. Dzięki takim projektom pozyskujemy również  fachową kadrę, która przekaże swoje doświadczenie i umiejętności podczas szkoleń i treningów z żołnierzami OT. Sztuki i sporty walki bardzo dobrze sprawdzają się w wojsku, rozwijają zarówno charakter jak i ogólną sprawność. – powiedział oficer prasowy 10. ŚBOT kpt. Marcin Kowal.

Walka wręcz hartuje żołnierski charakter. Sztuki i sporty walki uczą samoobrony, dzięki czemu zwiększają pewność siebie oraz poczucie własnej wartości. Poprawiają sprawność i kondycję fizyczną, koordynację oraz wydolność organizmu, znacznie poprawiają zdolności poznawcze. Korzystnie wpływają nie tylko na ciało, ale i na umysł. Żołnierze trenując sporty walki tworzą lepszych od siebie, z niezachwianą motywacją i determinacją do ciężkiej pracy. W wojsku przekłada się to na zadania, jakie stawiane są przed żołnierzami.

Zespół Prasowy 10. Świętokrzyskiej Brygady Obrony Terytorialnej im. mjr. cc. E.G. Kaszyńskiego ps. „Nurt”  kpt. Marcin KOWAL ppor. OT Daniel WOŚ

redaktor Autor