17. ZADUSZKI JAZZOWE W PIŃCZOWIE

W dniach 30-31 października w Pińczowie odbędą się WII Zaduszki Jazzowe. To renomowane i jedno z bardziej cenionych przez publiczność wydarzeń artystycznych w regionie świętokrzyskim, które ma swoją silną markę w skali całej Polski.

Tegoroczna edycja wydarzenia będzie wyjątkowa nie tylko ze względu na artystów jacy wystąpią na scenie festiwalowej, ale i dzięki wielu dodatkowym wydarzeniom wzbogacającym formułę wydarzenia. Na deskach Pińczowskiego Samorządowego Centrum Kultury wystąpią wyjątkowe sławy polskiej sceny jazzowej. Wśród nich m.in. Zbigniew Namysłowski, Artur Dutkiewicz, Ewa Uryga, Kajetan Galas. Po raz pierwszy w ramach festiwalu odbędzie się konkurs dla wokalistów jazzowych „Pińczów jazz sunrise” połączony z recitalem Anny Serafińskiej oraz cykl filmowy – kino jazz. Dyrektorem artystycznym imprezy jest niezmiennie od lat ambasador muzyki jazzowej, pianista, pińczowianin – Artur Dutkiewicz.

Pragnąc zapewnić jak najszerszy dostęp do wydarzenia i wzmocnić promocję Festiwalu oraz naszego miasta całość transmitowana będzie także online poprzez streaming. Dodatkowo przygotowana zostanie multimedialna czołówka Festiwalu, która udostępniona zostanie w mediach społecznościowych.

Iwona Senderowska

redaktor Autor

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *